A tüdőrák világnapja (augusztus 1.) alkalmából fontos kiemelni, hogy a tüdőrákszűrés fontossága elvitathatatlan. A szűrés ugyanis sokkal korábbi szakaszban képes felismerni a rákot, segítve az embereket abban, hogy hosszabb ideig éljenek és javítsák életminőségüket.

Az EU által finanszírozott SOLACE projekt támogatja a tüdőrákszűrési programok bevezetését az EU-ban.

Magyarországon az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet, az Ormánság Egészségügyi Központ, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kórház, a Pécsi Diagnosztikai Központ, az Opre Roma Egyesület, a Pécsi Tudományegyetem és a Debreceni Egyetem részvételével összesen 5 000 magas kockázatú tünetmentes személy szűrését végzik el és szakértőikkel hozzájárulnak a nemzetközi szakmai irányelvek kidolgozásához, költség-haszon elemzések elvégzéséhez és a szűrés bevezetéséhez elősegítéséhez a nemzeti szűrőprogramokba.

Tudjon meg többet, és iratkozzon fel a projekt híreire: https://ow.ly/GO3R50RIWOc

2024. augusztus 1. csütörtök