KK hírek - 2017. március 17, péntek

Elismerések nemzeti ünnepünk alkalmából

Nemzeti ünnepünk alkalmából számos kitüntetést vehettek át oktatóink. A köztársasági elnök március 15-én átadta a Kossuth- és a Széchenyi-díjakat, valamint a Magyar Érdemrend nagy- és középkeresztjét. Az elismeréseket az államfő nyújtotta át a kormányfő és az Országgyűlés elnöke társaságában.

Magyarország köztársasági elnöke Széchenyi-díjat adományozott Dr. Dóczi Tamás Péter orvos, idegsebésznek, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagjának, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara Idegsebészeti Klinikájának egyetemi tanárának. Az MTA-PTE Klinikai Idegtudományi Képalkotó Kutatócsoport vezetője magas színvonalon, lelkiismeretesen végzett sebészorvosi tevékenysége mellett az idegsebészeti betegségek gyógyítása, az agyi térfogat-szabályozás és agyödéma kutatásában elért kiemelkedő eredményei, valamint a modellértékű pécsi idegsebészeti centrum és klinikai idegtudományi képalkotó konzorcium megalapítása és vezetése során folytatott meghatározó és eredményes munkája elismeréseként vehette át a Széchenyi-díjat.

Áder János, Magyarország Köztársasági Elnökének megbízásából Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából Magyar Érdemrend Tisztikereszt, Magyar Érdemrend Lovagkereszt, Magyar Arany Érdemkereszt, Magyar Ezüst Érdemkereszt, Magyar Bronz Érdemkereszt állami kitüntetéseket adott át a Pesti Vigadóban. Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át Dr. Nagy Lajos orvos, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Alapellátási Intézetének egyetemi tanára.

Nemzeti ünnepünk alkalmából, kiemelkedő színvonalú munkájáért Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült Dr. Mangel László Csaba, orvos, a Magyar Onkológusok Társaságának elnöke, a Pécsi Tudományegyetem, Általános Orvosi Kar és Klinikai Központ Onkoterápiás Intézetének igazgatója, egyetemi docens.

Kitüntetettjeinknek szívből gratulálunk!