KK hírek - 2016. január 26, kedd

aktuális kiírások

Magyar Tudományos Akadémia pályázat – Bolyai János Kutatási Ösztöndíj 2016

Az ösztöndíj célja: tudományos munka megírásának vagy azzal egyenértékű kutatási témában létrehozott alkotás elkészítésének, valamint az MTA doktora cím elnyerésére irányuló felkészülésnek az elősegítése.

A pályázat valamennyi tudományterületen, illetőleg tudományágban benyújtható.

Az ösztöndíjra pályázhat az a felsőfokú végzettséggel rendelkező személy, aki:
– magyar állampolgár, vagy határainkon túli magyar kutató,
– PhD, vagy azzal egyenértékű tudományos fokozattal rendelkezik a pályázat benyújtásakor, de még nem szerzett MTA doktora címet,
– a pályázat benyújtási határidejének időpontjáig a 45. életévét még nem töltötte be,
– valamint kutatásait magyarországi tudományos intézményben (felsőoktatási intézményben, akadémiai kutatóintézetben, egyéb tudományos kutatóhelyen) kívánja végezni, és ehhez az intézmény fogadókészségéről szóló nyilatkozattal rendelkezik.

A pályázat magyar nyelven nyújtható be.

A pályázatot elnyert kutatók 2016. szeptember 1-jétől részesülnek ösztöndíjban.

Rögzítési határidő: 2016. március 1. 12 óra (közép-európai idő szerint)

link a teljes pályázati kiíráshoz

Nyolc napos olaszországi tanulmányút egyetemi oktatók, kutatók részére

Az Olasz Kultúrintézet közzéteszi az olasz Külügyminisztérium pályázati felhívását.

2016- ban is lehetőség nyílik összesen 8 magyar állampolgársággal rendelkező szakember (egyetemi oktató, klinikai vagy kutatóintézeti munkatárs) 8 napos olaszországi tanulmányútjára.

A tanulmányút kizárólag olasz állami intézményben valósítható meg, 2016. április 1. és szeptember 30. között.

Pályázati határidő: 2016. február 15.

INFORMÁCIÓ

MTA Vendégkutatói program

A pályázat keretében olyan aktív, élvonalbeli kutatást végző külföldi kutató minimum 3, maximum 12 hónapos időtartamra szóló meghívására van lehetőség, akinek kutatási teljesítménye világviszonylatban is kiemelkedő.

Pályázati határidő: 2016. március 9. 12.00 (közép-európai idő szerint)

INFORMÁCIÓ