KK hírek - 2015. augusztus 25, kedd

Állami kitüntetést kapott Dr. Dóczi Tamás, a PTE professzora

Kimagasló szakmai munkája elismeréseként a Magyar Érdemrend Középkeresztje polgári tagozat kitüntetésben részesült Dr. Dóczi Tamás, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Idegsebészeti Klinika egyetemi tanára.

Állami kitüntetéseket és szakmai díjakat adott át Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere augusztus 20-án, az állami ünnepünk alkalmából.

Az eseményen Balog Zoltán elmondta: Szent István nagyszerű reálpolitikus volt, aki felismerte a pillanat parancsát és megtalálta azt az utat, ami a magyarság számára nemcsak a megmaradást, hanem a felemelkedést jelentette. Mindez kevés lett volna a maradandóhoz, ha nem lett volna meg benne a személyes elköteleződés, a személyes döntés a keresztény hit és saját életének szolgálatba állítása mellett. "Ez a személyes többlet jellemzi a kitüntetetteket, akik elkötelezetten, bátran és rendkívüli erőkifejtéssel szolgálják a magyar nemzetet" – tette hozzá.

Az elismeréshez szívből gratulál a Klinikai Központ vezetősége!