KK hírek - 2015. július 10, péntek

Pécsi orvosprofesszorok vehették át a Batthyány-Strattmann László-díjat

Állami elismerésben részesült Dr. Farkas László és Dr. Kosztolányi György

Az egészségügyi ellátás fejlesztése érdekében végzett szakmai munkája, kimagasló teljesítménye elismeréseként Batthyány-Strattmann László-díjban részesült Dr. Farkas László, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Urológiai Klinikájának egyetemi tanára és Prof. Dr. Kosztolányi György, a Pécsi Tudományegyetem Orvosi Genetikai és Gyermek fejlődéstani Intézet professor emeritusa.

Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkár és Mészáros János egészségügyi koordinációért felelős helyettes államtitkár a szakminiszter nevében Semmelweis Napi elismeréseket adott át Budapesten, a Vigadóban 2015 július 1-jén. Minden évben július 1-jén ünnepeljük Semmelweis Ignác, a gyermekágyi láz gyógymódja feltalálójának születésnapját, ami egyben a magyar egészségügy legnagyobb ünnepe.

Gratulálunk díjazott professzorainknak!