KK hírek - 2018. július 11, szerda

Semmelweis-napi kitüntetettjeink

Dr. Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere és Nagy Anikó egészségügyért felelős államtitkár a Semmelweis-nap alkalmából díjakat és miniszteri elismerő okleveleket adott át a Pesti Vigadóban.

Az egészségügyi ellátás fejlesztése érdekében végzett szakmai munkája, kimagasló teljesítménye elismeréseként Batthyány-Strattmann László-díjat vehetett át Prof. Dr. Gerlinger Imre, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Fül- Orr- Gégészeti és Fej- Nyaksebészeti Klinika tanszékvezető egyetemi tanára és Prof. Dr. Szabados Sándor, a Pécsi Tudományegyetem Szívgyógyászati Klinika szívsebésze, egyetemi tanára.

Az egészségügyi ellátás érdekében kifejtett kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréseként Pro Sanitate díjban részesült Dr. Bátai István, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet klinikai igazgatóhelyettese.

Az egészségügy területén végzett magas színvonalú szakmai munkájáért Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült Breitenbach Zita, a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar tanársegédje.

Szívből gratulálunk az elismerésekhez!

(forrás: medicalonline.hu, fotó: mti.hu)