KK hírek - 2018. június 18, hétfő

Afrikai missziós útjukon segítik a rászorulókat orvosaink

A Magyar Afrika Társaság immár negyedik műtős missziója indult Malawiba

Az orvoscsoportot a Pest Megyei Flór Ferenc Kórházból dr. Paput László fül-orr-gégész osztályvezető főorvos mellett, a Pécsi Tudományegyetem Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézetéből dr. Loibl Csaba egyetemi tanársegéd, a PTE Fül-Orr-Gégészeti Klinikájáról pedig dr. Nepp Nelli és dr. Orosz Éva szakorvosjelöltek alkotják.

A Magyar Afrika Társaság az elmúlt években 17 orvosi missziót indított, a mostani már a negyedik olyan csapat, amely műtétekre vállalkozott: fej- és nyaksebészeti, fül-orr-gége operációkat végez majd Malawiban, ahol a Magyarország méretű ország 20 millió lakójára mindössze egyetlen fül-orr-gégész szakorvos jut.

A műtéti ellátás mellett gyógyszeradományt, műszereket is vittek magukkal, köztük egyszer használatos eszközöket. Az adományozók között van a Pécsi Tudományegyetem és a PTE ÁOK Műveleti Medicina Tanszéke is.

(forrás: bama.hu)